Biografia e Pejgamberit – Ibn Hisham

9.00

Jeta e Muhamedit a.s. ishte një faqe e gjerë nga faqet e përpjekjes për shpetimin e ketij njerëzimi. Ai ishte një shëmbëlltyr e sinqertë nga shëmbëlltyrat e mirësisë dhe mëshirës. Ai kishte një jetëshkrim të lartë dhe të fisshëm në mirësjellje ndaj Krijuesit dhe ndaj krijesave.

Nicht vorrätig

Artikelnummer: A0065 Kategorie: Schlagwörter: ,

Beschreibung

Një ndër librat bazë të islamit i cili flet në mënyrë të detajuar për jetën e Muhamedit a. s. është libri i Ibni Hishamit.

Shtëpia Botuese LOGOS-A për herë të parë sjell në gjuhën shqipe këtë libër të Ibn Hishamit.

Në fakt libri i mësipërm është versioni i shkurtuar i Ibni Hishamit, nga Abduselam Harun. Me këtë libër mund që të shërbehen të gjithë të interesuarit të cilët duan të dinë nga afër jetën e Muhamedit a.s, edhe atë që nga lindja e gjerë ditën kur i dërguari ynë (a.s) ndërroi jetë.

Zusätzliche Information

Gewicht 200 g
Größe 148 × 3 × 210 mm

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Biografia e Pejgamberit – Ibn Hisham“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert