Angebot!

Fikhu Sire – DR. Muhamed Seid Ramadan El-Buti

24.00

Autor: Dr.Muhamed Seid Ramadan El-Buti

Përktheu: Mr. Qazim Shaqiri

Recensentë: Dr. Jolanda Lila, Dr. Naser Ramadani

Lektor: Agim Avdiu

Kopertina: Besnik Hamiti

ISBN 978-608-65173-7-3

10 vorrätig

Artikelnummer: A0107 Kategorien: , , Schlagwörter: , , ,

Beschreibung

Përparësi e këtij libri është se Muhamed ElButi e ka vështruar jetën e Muhamedit (a.s.) nga këndvështrime të ndryshme dhe për pothuaj secilin moment të jetës së tij ka dhënë mësime dhe këshilla konkrete, duke filluar nga akaidi, kelami, etika, estetika fikhu (jurisprudenca islame), etj.

Zusätzliche Information

Gewicht 1000 g
Größe 250 mm
Hardcover

Kopertina të trasha, prandaj posta kushton pak më tepër se zakonisht.

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Fikhu Sire – DR. Muhamed Seid Ramadan El-Buti“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert