Këshilla të përzemërta mikut – Ibn Kajim

5.00

4 vorrätig

Artikelnummer: A0127 Kategorien: , Schlagwörter: , ,

Beschreibung

Titulli i origjinalit: Heartfelt advice to a friend

Autori: Imam Ibn  Qayyim al-Jawzijyyah

Në suren Asr, Allahu u betua se njeriu është në numbje përveç atyre që e përsosin veten me besim dhe vepra të mira, dhe i përsosin të tjerët duke i këshilluar për besim dhe vepra të mira.

Imam Shafiju thoshte: „Sikur njerëzit të meditonin mbi suren Asr, kjo do t’u mjaftonte.“

Zusätzliche Information

Gewicht 100 g
Größe 190 × 110 × 15 mm
ISBN

978-9951-564-20-5

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Këshilla të përzemërta mikut – Ibn Kajim“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert