Kopshte me lumturi – Dr. Aid el-Karni

7.00

Nicht vorrätig

Artikelnummer: A0069 Kategorien: , Schlagwörter: , ,

Beschreibung

Një ndër Librat më të komentuar të Dr. Aid El-Karn-it tek ne, padyshim është libri „Kopshte me lumturi“.

Dije se jeta është mjaft e shkurtër, ndaj mos e shkurto më shumë memendime të rrezikshme, me pesimizëm dhe ç’mendje. Jeta nuk e meriton këtë, asaj i duhet buzëqeshje dhe kënaqesi. Grumbullo në mendjen tënde mendime prej të cilave nxjerr dobi dhe relaks, e nëse i përmirësove mendimet e tua, ti vërtet do të jetosh i lumtur, sepse ato të bëjnë të fortë si hekuri. Nëse të godet diçka e keqe, kujto që ka mundur të të godasë edhe më e keqja.

Pas vështirësisë vjen lehtësimi, me durimin vjen ndihma,

Pas natës se errët dhe të frikshme shpërthen agu i mëngjesit të ri,

pas intensitetit të erërave që bartin dhimbje, vjen komoditeti dhe qetësia,

pas mjerimeve të njëpasnjëshme, vjen mirëqenia,

e çdo ngjarjë dhe iter shtrëngatë e ka me vete edhe nga një ngushëllim e shtegdalje,

dera e luftës e ka një çelës,

po edhe kalaja e pathyeshme e ka një derë,

çdo këmishë e zjarrtë, e ka një xhep, nga ku hynë flladi dhe freskia…

Zusätzliche Information

Gewicht 200 g
Größe 210 × 30 × 148 mm

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Kopshte me lumturi – Dr. Aid el-Karni“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert