Madhështia e Islamit – Muhammed Mutaveli Sharavi

5.00

Artikelnummer: A0148 Kategorie: Schlagwörter: ,

Beschreibung

Madhështia e Islamit – Muhammed Mutaveli Sharavi

 

Qytetërimi dhe lumturia do të duhej të ngriteshin në raport me zhvillimin, por ja që ne, në përgjithësi po bëhemi më të pa lumtur dhe më të stresuar, bile stresi dhe pasiguria aq shumë janë përhapur – saqë nuk mund të gjendet më asnjë popull në tokë i cili është imun , i paprekur nga ky fenomen. Po të kishte qenë kjo te popujt e prapambetur dhe të pa zhvilluar, do të kishim kuptuar, por si të shpjegojmë këtë që po ndodhë edhe tek popujt e zhvilluar, të kamur e të fuqishëm, edh epse janë më të sigurtë dhe të lumtur , prapë se prapë siguria e tyre eshte e brishtë dhe tronditet herë pas here.

Gjithë kjo dëshmon se në mesin e mbarë njerëzimit, ekziston një një element i humbur…

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Madhështia e Islamit – Muhammed Mutaveli Sharavi“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert