Njëqind këshilla – Ibn Kajim

5.00

2 vorrätig

Artikelnummer: A0124 Kategorien: , Schlagwörter: ,

Beschreibung

Titulli i origjinalit: One hundred pieces of advice – Imam Ibn Qayyim al-Jawzijyyah

Frymëzim i vërtetë është dituria që Zoti, i Lartësuari, vendos në zemrën e robit të Tij, dhe Ai ia tregon atij disa çështje, të cilat janë të fshehura për të tjerët.

Ky frymëzim mund të pushojë për shkak të shkujdesjes nga robi.

Mbase mund të vendoset një hije mbi zemrën e tij, dhe kjo është pengesa më e hollë, ose mund të vendoset një re, dhe kjo është më e trashë se hija.

 

 

Zusätzliche Information

Gewicht 100 g
Größe 190 × 110 × 15 mm
ISBN

978-9951-564-21-2

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Njëqind këshilla – Ibn Kajim“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert