Pendimi dhe kërkimfalja – Ibn Kajim

6.00

2 vorrätig

Artikelnummer: A0129 Kategorie: Schlagwörter: , ,

Beschreibung

Titulli i origjinalit: Tawbah – Turning to Allah in Repentenance

Autori: Imam Ibn Qayyim al-Jawzijyyah

Kush e ka dert shëndetin dhe jetën e tij, duhet t’i heqë qafe ndikimet e helmeve, dhe pastaj t’i shmangë të rejat.

Nëse merr ndonjë (helm) gabimisht, atëherë duhet të nxitojë t’i largojë sa më parë ndikimet e tyre, duke u kthyer në pendim, duke kërkuar falje nga Allahu dhe duke bërë vepra të mira që do t’i fshijnë veprat e gabuara.

Këto katër helme janë: të folurit e panevojshëm, shikimet e pakufizuara, ushqimet e tepërta dhe shoqërimi i tepërt.

Zusätzliche Information

Gewicht 100 g
Größe 190 × 110 × 15 mm
ISBN

978-9951-564-29-8

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Pendimi dhe kërkimfalja – Ibn Kajim“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert