Sprovat dhe tejkalimi i tyre – Ibn Kajim

5.00

Nicht vorrätig

Artikelnummer: A0123 Kategorien: , , Schlagwörter: , ,

Beschreibung

Sprovat dhe tejkalimi i tyre – Ibn Kajim el Xhevzije

Titulli i origjinalit: Trials and Tribulations – Imam Ibn Qayyim al-Jawzijyyah

Kur besimtarët sprovohen, sprova e tyre është në përputhje me nivelin e besimit dhe veprave, të bindjes dhe sinqeritetit.

Besimtari është në gjendje të durojë sprovën e atillë, e cila do të ishte do të ishte e padurueshme për këdo tjetër.

Kjo është pjesë dhe pako e mbrojtjes së besimtarëve nga ana e Allahut, sepse Allahu ndal shumë sprova dhe mundime nga robërit e Tij; dhe sprova që i godet ata, është në aftësinë e tyre për ta duruar.

Zusätzliche Information

Gewicht 100 g
Größe 190 × 110 × 15 mm
ISBN

978-9951-564-27-4

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Sprovat dhe tejkalimi i tyre – Ibn Kajim“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert