Tiparet e hipokritëve – Ibn Kajim

5.00

3 vorrätig

Artikelnummer: A0125 Kategorien: , Schlagwörter: ,

Beschreibung

Titulli i origjinalit: Characteristics of the Hypocrites

Imam Ibn Qayyim el-Jawzijyyah

Zemra e njeriut mund të jetë e tejmbushur me të, por prapëseprapë mund të jetë e pavëmendshme për të, për shkak të natyrës së saj të fshehur dhe delikate.

Hopokrizia shpeshherë e shtyn njeriun të mendojë se vepron drejtësisht, derisa në realitet ai po përhap çoroditje. Ajo është e dy llojeve: e madhe dhe e vogël.

Zusätzliche Information

Gewicht 100 g
Größe 190 × 110 × 15 mm
ISBN

978-9951-564-23-6

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreiben Sie die erste Bewertung für „Tiparet e hipokritëve – Ibn Kajim“

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert